Miniuni

Úterý 23. 8. 2016

Dne 15. 8. 2016 jsme se s dětmi sešli před S.T.O.P.kou ve 14.30. Děti jsme si převzali od rodičů a mohli jsme se se vydat na místo. Vyrazili jsme na Černou Louku, kde má výstava své místo.

HODNOCENÍ A VÝSLEDKY SOUTĚŽE LOH RIO 2016

Středa 3. 8. 2016
Celá soutěž byla rozdělena do čtyř částí- historický test, odhadování výsledků letošních LOH v Riu, odhadování výsledků kolektivních sportů na LOH v Riu a již výše zmíněnému házení do plastového kelímku.
Do soutěže se zapojilo celkem 24 dětí- 15 chlapců a 9 dívek. Ze soutěžících dětí je 21 z programu Apollo a 3 děti jsou z programu Kmotr. 2 chlapci se podobné soutěže zúčastnili i vloni při příležitosti hokejové MS v České republice.

Představujeme Vám naše nové propagační materiály

Středa 27. 7. 2016

Záchrana Ondrášovy duše - Bílá 2016

Pátek 15. 7. 2016

V pátek 15. července odpoledne jsme se sešli před hlavním nádražím v Ostravě, abychom spolu odjeli do Bílé v Beskydech a zachránili duši zbojníka Ondráše, která bloudí mezi nebem a peklem a dosud nenašla věčný klid. Kdo? 20 statečných dětí z programu Doučování a Kmotr, téměř všichni dospěláci ze STOPky a dva studenti Ostravské univerzity, kteří se o chystané akci dozvěděli a trvali na tom, že pojedou s námi.

Jak jsme zachránili svět aneb Velké kosmické dobrodružství S.T.O.P.

Sobota 28. 5. 2016

V pátek 27. května ve čtvrt na čtyři odpoledne jsme se setkali před hlavním nádražím v Ostravě, abychom se zapojili do záchrany planety Země. Kdo? 20 statečných a nebojácných dětí, které navštěvují některý z programů S.T.O.P.ky, 4 stopáčtí dospělí a 5 dobrovolníků. Naším cílem bylo Orlí hnízdo v Pstruží nedaleko Frýdlantu nad Ostravicí, kde byl objeven zvukový záznam jednoho naštvaného mimozemšťana. Tento vzkaz našli naši průzkumníci, kteří se na místo vydali, aby zjistili, zda se hlášení místních obyvatel o zvláštních úkazech na noční obloze zakládá na faktech.

Pálení čarodějnic aneb Filipojakubská noc na Slezskoostravském hradě

Středa 4. 5. 2016

Noc z 30. dubna na první květnový den byla vždy spojována s magickými událostmi, kdy se nad krajinou slétají na vyvýšených místech tajuplné čarodějné bytosti, které spolu s pekelnými bytostmi vykonávají hrůzné rituály. Ochranou před těmito bytostmi je tradiční oslava příchodu jara spojená s nejznámějším lidovým zvykem  "PÁLENÍ ČARODĚJNIC - FILIPOJAKUBSKÁ NOC". Ta ostravská se každoročně koná na Slezskoostravském hradě, kam se šla s dětmi podívat kolegyně Lucka, jež pro ty, kteří se nemohli zúčastnit, napsala krátké povídání a nafotila několik snímků:

Exkurze do ČHMÚ

Úterý 3. 5. 2016

Novinky z INEX-SDA

Středa 27. 4. 2016

INEX-SDA

Je nevládní nezisková organizace, která se od roku 1991 zabývá mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním. Jejich posláním je prostřednictvím dobrovolnických projektů, vzdělávacích programů a kampaní podporovat rozvoj tolerantní otevřené společnosti a aktivní odpovědný přístup k okolnímu světu nejen v Čechách, ale i na celém světě.

Pedagogická pohotovost

Středa 27. 4. 2016

Pedagogická pohotovost

exkurze v pracovní agentuře

Pátek 22. 4. 2016

Ve čtvrtek 14. dubna jsme se na pozvání našeho dobrovolníka Dominika vydali do firmy s názvem ADECCO na Poděbradovu ulici poblíž nákupního centra Nová Karolína. Proč jsme šli zrovna do této firmy a čím se zabývá? Firma ADECCO je mezinárodní společnost působící v 16 městech naší republiky. Jedná se o personální agenturu, která na trhu práce působí od roku 1992.

Výpis: 31-40 z 72