J. A. Komenský

Učit lze slovy, vychovávat jen příkladem.

Chcete umět čarovat?

Pomozte nám vyčarovat úsměvy. Staňte se dobrovolníkem v některém z našich programů.

Darujte 2 hodiny týdně

Vaše 2 hodiny volného času dokážou velké věci.

Hans Urs Von Balthasar

Celý život čekáme na výjimečného člověka místo toho, abychom obyčejné lidi okolo nás změnili na výjimečné.

Darujte úsměv

Hledáme dobrovolníky do našich programů Doučování, Dobrovolnické centrum a KMOTR. Více informací naleznete v jednotlivých programech.

Připojte se k nám

Potřebujeme dát dětem i lektorům jistotu, že jsme tady pro ně.

A VY DO TOHO MŮŽETE JÍT S NÁMI.

system image
Čtyři písmena v názvu organizace jsou zkratkou slov, která vyjadřují cíle naší práce – Svoboda, Tolerance, Osvěta, Podpora. Nesnažíme se dělat věci za klienty, ale pomoci jim, aby byli samostatní a dokázali aktivně s naší pomocí překonat bariéry, které jim doposud stály v cestě.

Naše organizace vznikla v roce 2001 a na jejím počátku stálo pár nadšenců - studentů Ostravské univerzity, kteří se chtěli pokusit změnit postavení romských dětí v českém školském systému. Za několik let své existence se S.T.O.P. stal profesionální organizací se zaměstnanci a realizuje několik svébytných projektů, ve kterých jsou nadále velmi důležitým hnacím motorem lidé s velkým srdcem, kterým není lhostejný svět – DOBROVOLNÍCI.

S.T.O.P. je samostatná, dobrovolná, nepolitická a nezisková organizace založená za účelem naplňování společného zájmu, kterým je napomáhat sociálně potřebným jednotlivcům a rodinám v přístupu ke společenským zdrojům a příležitostem. Činnost organizace se zaměřuje především na osoby nízko-kvalifikované, dlouhodobě nezaměstnané a zpravidla i etnicky stigmatizované či jazykově znevýhodněné. Cílem aktivit, které organizace uskutečňuje, je podporovat jednotlivce a rodiny v překonávání hendikepů, které vyplývají ze života v sociálním vyloučení, a navázat je na standardní příležitosti, které jsou běžně dostupné většinové populaci.

PROHLÁŠENÍ O ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮPODPOŘENÉ PROJEKTY


PROJEKTY ESF

system image

Název projektu: S.T.O.P. školní neúspěšnosti v Ostravě
Registrační číslo projektu: CZ.02.3.61/0.0/0.0/16_039/0011791
Doba realizace projektu: 1.4.2019 – 31.3.2021

Aktuality

Hola, Hola doučování volá

03.09.2021
Přihlašování na doučování je v plném proudu!!!